sobota, 29 marca 2014

Orkiszowe placuszki z jabłkiem i twarogiem samo zdrowie! :)

Na ten tydzień to wrażeń mam dość. Jakoś tak dużo na raz się wydarzyło. Między innymi, no już za dwa tygodnie będę mogła od tak ugryź jabłko- brzmi dziwnie, ale dla osób noszących aparat stały brzmi to logicznie. Tak! za dwa tygodnie mam ściagany aparat! W końcu!!! Jednocześnie skaczę z radości, z drugiej się trochę boję, samego zdejmowania, może ktoś już to przeżył podzieli się wrażeniami ?

Po drugie, wybór promotora o zgrozo! W końcu pojawiły się listy, ale u połowy już miejsc nie ma. No standard. :D Na szczęście udało już mi się to załatwić. Prawie... Mam się tylko sprecyzować co chcę zbadać. No ja wiem! Blogi kulinarne, no jakby inaczej skoro, to taki fajny obszar do badań! Ale co dokładnie to nie wiem, znaczy wiem, ale nie umiem tego logicznie ująć, widzielibyście mnie wczoraj u promotorki. Dostałam nakaz zapisania planu na kartce i mam przynieść to w środę. Jednym "słowem" Człowieku ogarnij się!
Ale szykuj się blogosfero, nadchodzę. Jeśli ktoś byłby chętny do współpracy, zapraszam do wiadomości prywatnej. Szczegóły na pewno podam później.

A dzisiaj warsztaty fotografii! Może w końcu ktoś mi wytłumaczy jak mam robić te zdjęcia, żeby wychodziły ładne, piękne, fantastyczne.


Dobra koniec paplaniny czas na przepis.

Orkiszowe placuszki z jabłkiem i twarogiem


Przepis pochodzi z klik
Ja tylko pozmniejszałam ilość składników

Placuszki bardzo sycące :)
  • 1 jajko
  • 45g mąki orkiszowej
  • 100g jabłek
  • 50 g twarożku
  • łyżka posiekanych orzechów
  • szczypta soli
Z białek i soli ubić pianę, resztę składników wymieszać z żółtkami po czym pomału dodawać pianę i dokładnie mieszać. Smażyć na niewielkiej ilości oleju.


Smacznego!

1 komentarz:

Każdy komentarz mile widziany :)